Stanisław Mazur

Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa
Stanisław Mazur
Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa

bio

Dr hab. Stanisław Mazur, profesor i rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, z wykształcenia i zamiłowania politolog zajmujący się zagadnieniami sprawowania władzy politycznej i jej roli w społeczeństwie.


Specjalizuje się w sprawach polityki i administracji publicznej oraz zarządzania tymi obszarami. Od wielu lat silnie zaangażowany w rozwój życia publicznego Krakowa, m.in. prezes Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej w Krakowie (2007–2009), członek Rady Służby Cywilnej (2009–2015), inicjator i członek Stowarzyszenia Lepszy Kraków, którego celem jest wypracowywanie nowych rozwiązań dla polityk publicznych w naszym mieście, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w latach 2020-2024. Od 14 maja 2024 roku I Wiceprezydent Miasta Krakowa.


Doświadczony menedżer i przywódca kierujący wieloma projektami i organizacjami. Przez kilka dekad swojej działalności naukowej i społecznej, dzięki wiedzy, zaangażowaniu i otwartości zbudował silną pozycję osobistą zarówno w międzynarodowych jak i krajowych środowiskach ekonomicznych i politycznych. Zawsze zorientowany na współpracę, dialog i uszanowanie odmiennych poglądów przy jednoczesnym dążeniu do tworzenia rozwiązań praktycznych i użytecznych z punktu widzenia interesu społecznego.
Prywatnie skupiony na budowaniu bliskich relacji w kręgu rodziny i przyjaciół. Wolne chwile najczęściej lubi spędzać w rodzinnym domu w Szczawie w gronie najbliższych.


Pasjonat kultury regularnie odwiedzający krakowskie teatry i ulubione Kino Mikro. Miłośnik literatury często wracający do nauk Tischnera i symbolicznego pisarstwa Wyspiańskiego. Jeździ na rowerze, grywa w badmintona i uwielbia pikantną kuchnię.
Wśród przyjaciół uchodzi za idealistę.

Stanisław Mazur
Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Europejskie Forum Samorządowe14-15 października 2024, Poznań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie