Zapewnienie transportu zbiorowego dla mieszkańców dynamicznie rozwijających się aglomeracji, miast oraz gmin sąsiadujących to jedno z największych wyzwań samorządów. Efektywny system transportu metropolitalnego czy regionalnego może przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców przez zwiększenie dostępności miejsc pracy, edukacji i usług, co z kolei może pobudzić rozwój gospodarczy regionu oraz wzmacniać atrakcyjność regionu dla inwestorów.

Tylko w samych południowych dzielnicach Gdańska w perspektywie 2030 r. szacuje się, że będzie mieszkać 100 tysięcy osób – nie licząc okolicznych miejscowości. W Gdańsku odpowiedzią na to wyzwanie jest  projekt rozbudowy kolei metropolitalnej. Na podstawie tej wizji, założeń oraz planów pogłębimy dyskusję oraz podzielimy się doświadczeniami związanymi z kreowaniem strategicznych projektów transportowych.

  • Jakie są kluczowe wyzwania związane z projektowaniem i wdrażaniem zrównoważonych systemów transportu metropolitalnego / regionalnego, szczególnie w kontekście dynamicznego wzrostu populacji w miastach i aglomeracjach?
  • Jak efektywny system transportu metropolitalnego może wpływać na rozwój społeczno-gospodarczy regionu?
  • Jakie są najlepsze praktyki i doświadczenia związane z kreowaniem strategicznych projektów transportowych, takich jak rozbudowa kolei metropolitalnej, które mogą być stosowane w innych regionach?
  • Jakie są potencjalne korzyści dla inwestorów wynikające z poprawy dostępności transportowej w regionie, zwłaszcza w kontekście planów rozwoju miast i aglomeracji?
  • W jaki sposób samorządy mogą skutecznie współpracować z rządem oraz innymi interesariuszami, takimi jak przedsiębiorcy i społeczność lokalna, w celu skutecznego planowania, finansowania i wdrażania systemów transportu metropolitalnego?
Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy14-15 kwietnia 2025, Sopot

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie